තෙල්දෙනිය කුඔුක්කදුරේ සිංහල පවුල් ඉල්ලක්ක කර මුස්ලිම් ප්‍රහාරයක්

තෙල්දෙනිය කුඔුක්කදුර ප්‍රදේශයේ ජීවත්වෙන සිංහල ජනතාවට මුස්ලිම් ජාතිකයන් පිරිසක් විසින් ප්‍රහාර දීමට පටන්ගෙන ඇති බව වාර්තා වෙනවා. මෙම ප්‍රදේශයේ බහුතරය මුස්ලිම් වෙන අතර, මුස්ලිම් පවුල් 800 ක් සහ සිංහල පවුල් 70 ක් පමණක් ජීවත්වෙන බවයි දැනගන්නට ලැබෙන්නේ.

තුවාල ලැබූ කිහිප දෙනෙකු මේවනවිට රෝහල් ගත කර ඇත.

තෙල්දෙණිය ප්‍ර දේශයේදී මුස්ලිම් ජාතික පිරිසක් විසින් සිංහල තරුණයෙකු අමානුෂික ලෙස පහර දි ඝාතනය කෙරුණු උඩුදුම්බර පදිංචි ඒ.පී. කුමාරසිරි නමැති දෙදරු පියාගේ අවසන් කටයුතු යෙදී තිබුණු අද දිනයේදී තෙල්දෙනිය, දිගන යන ප්‍රදේශ ආශ්‍රිතව දැඩි නොසන්සුන් තාවයක් හටගත්තා.

කලබලකාරී ලෙස හැසිරුණු පිරිස් විසින් අද (5) තෙල්දෙණිය මුස්ලිම් පල්ලියට ප්‍රහාරයක් එල්ල කර ඇති බව වාර්තා වේ. මේවන විට මහනුවර, පරිපාලන දිස්ත්‍රික්කය සඳහා වහාම ක්‍රියාත්මක වන පරිදි හෙට(06) පෙරවරු 6 දක්වා පොලිස් ඇදිරි නීතිය පනවා තිබේ.